RZYM: Świątek - Sabalenka 6:2, 6:3; Jarry - T.Paul 6:3, 6:7 (3), 6:3; A. Zverev - Tabilo 1:6, 7:6 (4), 6:2.

Linette pokonała Kuryanovich

Magda Linette wygrała z Iryną Kuryanovich w ćwierćfinale turnieju Hart Open.

Linette66
Kuryanovich23

Polka nie wykorzystała trzech breakpointów w pierwszym gemie (0:1). Łatwo wygrała swoje podanie (1:1). Przełamała Białorusinkę (2:1). Obroniła trzy breakpointy i potwierdziła swoją przewagę (3:1).

Kolejny break na konto Magdy (4:1). Następne szybkie gemy dla serwujących (5:2). Set dla Linette (6:2).

Białorusinka wygrała swój serwis, choć nasza reprezentantka miała dwa breakpointy (0:1). Polka również wygrała podanie i wyrównała stan gry w drugim secie (1:1).

Drugi set wciąż bez breaków. Podające pewnie wygrały swoje serwisy (2:2, 3:3). W końcu Magda przełamała rywalkę do zera (4:3) oraz wygrała gema przy własnym podaniu obroniwszy wcześniej breakpointa (5:3).

Kolejny break dla Polki (6:3), która awansowała do półfinału. Zmierzy się w nim z Justyną Jegiołką.