MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Sabalenka - Rybakina 1:6, 7:5, 7:6 (5); Lehecka - Medvedev 6:4 i krecz Rosjanina; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Gabashvili lepszy od Kubota

Łukasz Kubot nie sprostał Teimurazowi Gabashvilemu w rozgrywkach czeskiej extraligi.

Kubot35
Gabashvili67

W pierwszym secie Rosjanin lepiej serwował. Polak dał się przełamać i przegrał tym samym partię (3:6).

Kubot nerwowo rozpoczął drugiego seta. Obronił dwa breakpointy i wygrał gema (1:0). Gaba szybko wyrównał (1:1), a po chwili odebrał podanie Łukaszowi (1:2).

Następne gemy bez przełamań (4:5). Gabashvili serwował na mecz, ale Polak świetnie w tym momencie returnował, wywalczył rebreaka (5:5).

Niestety, Łukasz nie utrzymał podania (5:6), a Teimuraz tym razem nie zmarnował okazji (5:7).

Rosjanin zajmuje 80 pozycję w klasyfikacji ATP. Tenisiści walczyli ze sobą pięciokrotnie, bilans jest korzystny dla Rosjanina (3:2). W ich ostatnim pojedynku w Cincinnati (2009), zwyciężył pewnie Kubot 6:1, 6:2.