MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Sabalenka - Rybakina 1:6, 7:5, 7:6 (5); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Nalbandian zwyciężył w Urugwaju

W Conrad Punta del Este rozgrana została pierwsza edycja turnieju Claro Blackberry Summer Cup.

Organizatorzy zaprosili do rywalizacji czterech zawodników: Argentyńczyków Davida Nalbandiana (27 w rankingu ATP) i Gastona Gaudio (326) oraz Brazylijczyka Thomaza Bellucci (31) i Rosjanina Marata Safina.

W pojedynkach półfinałowych David wygrał z Maratem, natomiast Thomaz pokonał Gastona.

W finale zawodów Nalbandian, po wyrównanym i zaciętym spotkaniu, okazał się lepszy od Bellucciego.

Zawodnik z Argentyny triumfował w trzecim z rzędu turnieju pokazowym. Wcześniej zwyciężył w Copa Peugeot Argentina de Tenis 2010 i Copa Bicentenario (w obu finałach był lepszy od Juana Monaco).

Dla finalistów to ostatni start w w tym roku. Przed nimi ostatnie przygotowania przed występem w Auckland i Australian Open.

Półfinały: Bellucci – Gaudio 7:5, 7:5; Nalbandian – Safin 6:2, 7:5.

Finał: Nalbandian – Bellucci 7:6, 7:6; mecz o trzecie miejsce: Safin – Gaudio 7:5, 6:1.