MADRYT: Fritz - Hurkacz 7:6 (2), 6:4; Medvedev - Bublik 7:6 (3), 6:4; Rublev - Griekspoor 6:2, 6:4.

Fognini lepszy od Kubota

Łukasz Kubot przegrał z Fabio Fogninim w pierwszej rundzie Movistar Open w Santiago.

Kubot62
Fognini76

Włoch łatwo wygrał własne podanie (0:1). Polak także skutecznie serwował (1:1). W czwartym gemie Łukasz musiał bronić dwa breakpointy. Popełnił bowiem już cztery podwójne błędy.

Nadal bez przełamań (6:6), choć w dziewiątym gemie to Kubot miał dwie okazje na breaka.

Tie-break: 0:1, 0:2 (minibreak), 1:2, 1:3, 1:4, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5 (reminibreak), 5:5, 6:5, 6:6 (Włoch obronił piłkę setową), 6:7, 6:8 (minibreaka i set dla Fogniniego).

Nie bez problemów, ale Luki utrzymał podanie (1:0). Aby w kolejnym gemie przełamać Włocha do zera (2:0).

Fognini odpowiedział błyskawicznym rebreakiem (2:1). Własnym serwisem wyrównał stan seta (2:2) i po raz drugi odebrał podanie Polakowi (2:3).

Fabio dołożył swojego gema (2:4) i wywalczył trzeciego breaka (2:5). Pierwszą z dwóch piłek meczowych zakończył seta (2:6) i całe spotkanie.

Polak wypadnie z czołowej setki na świecie.

Fognini (58 w rankingu ATP) jest rozstawiony z siódemką. Łukasz pokonał go przed rokiem w Costa do Sauipe, ale przegrał z nim dwa wcześniejsze pojedynki.