MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Ula Radwańska gra dalej w Fez

Urszula Radwańska wygrała z Karoliną Pliskovą w pierwszej rundzie eliminacji turnieju WTA w Fez.

U. Radwańska66
Kar. Pliskova24

Polka znakomicie rozpoczęła mecz. W pierwszym gemie przełamała Czeszkę (1:0). Ma już na koncie podwójnego breaka (4:1).

Karolina odrobiła część strat (4:2). Ula odpowiedziała kolejnym breakiem (5:2). Radwańska wygrała pierwszego seta po 31. minutach (6:2).

Krakowianka dobrze serwowała. Grała też agresywne returny. Wykorzystywała słabsze drugie podanie Pliskovej.

W czwartym gemie drugiej partii Ula straciła podanie przy trzecim breakpoincie (1:3). Szybko uzyskała rebreaka (2:3) i wyrównała (3:3).

Radwańska przełamała Pliskovą (5:4). Skutecznie serwowała na seta (6:4) i mecz. W drugiej rundzie zagra z Portugalką Marią Joao Koehler.

19-letnia Pliskova zajmuje 187. miejsce w rankingu WTA. Przed rokiem była siódmą juniorką świata. Zwyciężyła w Australian Open.