MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Sabalenka - Rybakina 1:6, 7:5, 7:6 (5); Lehecka - Medvedev 6:4 i krecz Rosjanina; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Kubot pokonał Polanskiego, dziś mecz z Silvą

Łukasz Kubot wygrał z Peterem Polanskim w pierwszej rundzie kwalifikacji Rolanda Garrosa.

Kubot666
Polansky710

Kanadyjczyk z trudem utrzymał podanie. Łatwy gem Kubota (1:1). Bez przełamań do stanu 3:4.

W ósmym gemie Polansky przełamał Łukasza (3:5). Polak błyskawicznie wywalczył rebreaka (4:5). Obronił dwie piłki setowe (5:5).

Peter obronił breakpointa (5:6), a Kubot doprowadził do decydującej rozgrywki (6:6). W tie-breaku Łukasz przegrał 3:7, choć prowadził 3:2.

Polak świetnie rozpoczął drugą partię. W drugim gemie uzyskał breaka (2:0). Do zdobytej przewagi dołożył własne podanie (3:0).

Polansky obronił się przed podwójnym przełamaniem (3:1). Łukasz po raz drugi w secie w odebrał podanie rywalowi (5:1). Wygrał partię (6:1).

Kubot nadal dominował na korcie. Uzyskał breaki w pierwszym, trzecim i piątym gemie decydującego seta (3:0). Zwyciężył w trzeciej partii (6:0).

Kolejnym rywalem Polaka będzie Brazylijczyk Julio Silva (środa około godz. 19.30).

Kubot zajmuje 116. miejsce w rankingu ATP. W paryskich eliminacjach jest rozstawiony z nr 11. Kanadyjczyk ma prawie 23 lata. Plasuje się na 211. pozycji, ale dwa lata temu był już 164. W tym sezonie spisuje się przeciętnie. Tylko w Melbourne wygrał dwa mecze z rzędu. Ma jednak na koncie zwycięstwa nad Jurgenem Melzerem, Juanem Monaco czy Olivierem Rochusem.

Wyniki

Pierwsza runda (ćwiartka Polaka): Kubot – Polansky 6:7 (3), 6:1, 6:0; J. Silva – Olivetti 6:7 (6), 6:3, 10:8; Stebe – A. Delic 6:4, 7:6 (2); Greul – Mat. Viola 2:6, 6:0, 7:5.

Druga runda: Kubot – J. Silva; Greul – Stebe 6:4, 6:0.