MADRYT: Świątek - Sorribes Tormo 6:1, 6:0; Haddad Maia - Sakkari 6:4, 6:4; Keys - Gauff 7:6 (4), 4:6, 6:4; Jabeur - Ostapenko 6:0, 6:4; Putintseva - Kasatkina 3:6, 6:2, 6:2; Rybakina - Bejlek 6:1, 6:3; M. Andreeva - Paolini 7:6 (2), 6:4; Sabalenka - D. Collins 4:6, 6:4, 6:3; Sinner - Kotov 6:2, 7:5; Khachanov - Cobolli 7:5, 6:4; Auger-Aliassime - Mensik 6:1, 1:0 i krecz Czecha; Ruud - Norrie 6:2, 6:4; Medvedev - Korda 5:7, 7:6 (4), 6:3; Bublik - Shelton 3:6, 7:6 (2), 6:4; Nadal - Cachin 6:1, 6:7 (5), 6:3; Lehecka - Monteiro 6:4, 7:6 (7).

Isia szybko w drugiej rundzie

Agnieszka Radwańska wygrała z Patricią Mayr-Achleitner w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa.

A. Radwańska66
P. Mayr-Achleitner12

Polka rozpoczeła spotkanie od wygrania własnego gema (1:0) i przełamania serwisu rywalki (2:0).

Następne gemy dla podających (3:1). Agnieszka nie zwalnia tempa. Świetnie serwuje i znakomicie gra dziś z forehandu (4:1).

Austriaczka wyrzuciła przy pierwszym breakpoincie piłkę na aut (5:1). Isia wygrała pierwszego seta z przewagą dwóch breaków (6:1). Zajęło jej to dwadzieścia dwie minuty, wygrała 25 akcji przy 12 rywalki.

Patricia nie bez problemów, ale utrzymała podanie (0:1). Isia odpowiedziła pewnie wygranym własnym podaniem (1:1).

W trzecim gemie przy drugiej szansie Aga odebrała podanie Austriaczce (2:1). W czwartym Polka miała problem z pierwszym serwisem. Obroniła jednak breakpointa i dołożyła własne podanie (3:1).

Świetna gra krakowianki w kolejnej odsłonie przyniosła jej drugiego breaka (4:1). Swój serwis wygrała do zera (5:1).

Rywalka zdobyła drugiego gema w tej partii (5:2).Polka pierwsza piłką meczową zakończyła seta (6:2) i awansowała do drugiej rundy paryskiej imprezy.

Rywalką rozstawionej z dwunastką krakowianki (13. miejsce w rankingu WTA) jest 24-letnia Austriaczka (113). Dziewczyny walczyły ze sobą tylko raz. W 2009 roku w US Open Polka zwyciężyła 6:1, 6:2.

Tenisistka z Innsbrucka sukcesy odnosiła w imprezach rangi ITF. Ma swoim koncie trzynaście zwycięstw singlowych i siedem deblowym.W rankingu najwyżej dotarła na 70. pozycję (maj 2009).