MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Radwańska w trzeciej rundzie

Agnieszka Radwańska wygrała z Sanią Mirzą w drugiej rundzie Rolanda Garrosa.

A. Radwańska66
S. Mirza24

Polka straciła podanie do zera w pierwszym gemie, ale błyskawicznie wywalczyła rebreaka (1:1). Utrzymała serwis (2:1).

Aga po raz drugi (3:1) i trzeci przełamała Hinduskę (5:1). Mirza popełniła już cztery podwójne błędy. Nie trafiła w kort aż 16 uderzeń.

Sania odrobiła część strat (5:2). Krakowianka odpowiedziała breakiem. Wygrała pierwszego seta (6:2).

Początek drugiej partii nieudany dla Isi. Przegrała własne podanie (0:1) i długiego gema przy serwisach rywalki (0:2).

Polka doprowadziła do wyrównania (2:2), by znów dać się przełamać (2:3). Ponownie uzyskała rebreaka (3:3).

Kolejne gemy dla podających (5:4). W dwunastym Radwańska odebrała podanie Hindusce na sucho. Zwyciężyła w drugiem secie (6:4).

W trzeciej rundzie Polka zagra z Belgijką Yaniną Wickmayer.

24-letnia zawodniczka z Indii zajmuje 72. pozycję w rankingu WTA, ale w 2007 roku doatrła na pozycję 27. Ma na swoim koncie jeden triumf w zawodach singlowych i jedenaście w grze podwójnej. Sania to mistrzyni Australian Open 2009 w grze mieszanej.