MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Auger-Aliassime 4:6, 7:5, 7:5.

Katowice Open – triumf Gawrona!

Dziś zakończył się turniej Sandvik Katowice Open.

W sobotę w Katowicach padał deszcz. Zdołano rozegrać tylko finał gry podwójnej. Organizatorzy byli zmuszeni pojedynki singlowe przełożyć na niedzielę.

W pierwszym pojedynku Jerzy Janowicz przegrał z Jamesem Duckworthem (631). 19-letni Australijczyk to zwycięzca sprzed tygodnia z Krakowa.

Łodzianin zdobył w Katowicach 8 punktów do rankingu ATP. Od poniedziałku będzie walczył w turnieju w niemieckim Furth.

Marcin Gawron wygrał z Belgiem Yannickiem Mertensem (284).

W finale, przy komplecie publiczności, Polak pewnie pokonał Duckwortha 6:4, 6:2. Za to zwycięstwo zainkasował 27 punktów.

Marcin jest pierwszym Polakiem, który triumfował w tym turnieju od sześciu lat.

Pierwszy set tego pojedynku był bardzo wyrównany do stanu 4:4. W dziewiątym gemie Marcin przełamał serwis Duckwortha, a w dziesiątym przy swoim podaniu zakończył seta.

W drugiej partii od początku zarysowała się wyrażna przewaga naszego zawodnika. Szybko objął prowadzenie 5:1.

Przy tym stanie jego rywalowi udało się jeszcze ugrać gema. W kolejnym Polak za czwartym meczbolem zakończył zwycięsko mecz.

Półfinały: Duckworth – Janowicz 7:6 (3), 7:6 (5); Gawron – Mertens 6:3, 7:5.

Finał: Gawron – Duckworth 6:4, 6:2.