MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Keys - Jabeur 0:6, 7:5, 6:1; Fritz - Hurkacz 7:6 (2), 6:4; Lehecka - Nadal 7:5, 6:4; Medvedev - Bublik 7:6 (3), 6:4; Rublev - Griekspoor 6:2, 6:4; Sinner - Khachanov 5:7, 6:3, 6:3; Auger-Aliassime - Ruud 6:4, 7:5; F. Cerundolo - A. Zverev 6:3, 6:4; Alcaraz - Struff 6:3, 6:7 (5), 7:6 (4).

Fischer lepszy od Gawrona

Marcin Gawron przegrał z Martinem Fischerem w challengerze w Oberstaufen.

M. Gawron24
M. Fischer66

Polak w pierwszym gemie obronił dwa breakpointy (1:0). Fischer szybko wyrównał (1:1), ale zmarnował kolejne dwie szanse na breaka (2:1).

Gawron nie wykorzystał trzech okazji na przełamanie rywala (2:2). W piątym gemie stracił podanie (2:3).

Marcin nie utrzymał serwisu po raz drugi (2:5). Przegrał pierwszego seta (2:6) po 47. minutach.

Austriak obronił dwa breakpointy w drugim gemie drugiej partii (1:1). W kolejnym przełamał Polaka (1:2).

Gawron ustrzegł się przed podwójnym breakiem (2:3). Fischer skutecznie serwował na mecz (4:6).

24-letni Austriak jest w imprezie rozstawiony z piątką. Jest obrońcą tytułu. Aktualnie 161. w rankingu ATP, najwyżej dotarł na pozycję 117. Martin pokonał w decydującej rundzie eliminacji tegorocznego Wimbledonu Jerzego Janowicza. W pierwszej rundzie przegrał z Simone Bolellim.