MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Mercedes Cup: Kubot nie zagra w finale

Łukasz Kubot przegrał z Pablo Andujarem w półfinale Mercedes Cup w Stuttgarcie.

Kubot464
Andujar636

Kubot pewnie rozpoczął mecz swoim podaniem (1:0). W drugim gemie Andujar popełnił dwa podwójne błędy serwisowe. Przełamanie dla Polaka (2:0). Swoją agresywną grą Łukasz kontrolował stan seta do stanu (4:1).

Polakowi pięknym wolejem udało się obronić break-pointa przy stanie 30-40, jednak górą w tej odsłonie był Andujar (4:3). Po raz kolejny przełamał Polaka i będzie serwował by wygrać set (4:5).

Pięknym dropszotem Hiszpan wygrywa pierwszą partię (4:6).

Świetny początek drugiego seta dla Polaka (3:0). Zrezygnowany Hiszpan popełnia co raz więcej błędów (5:1), jednak przełamuję z powrotem Polaka i jest tylko o jednego breaka za Kubotem (5:3).

Kubot nie daje sobie wyrwać tego seta z rąk (6:3).

Początek decydującego seta dla serwujących (1:1). W ważnym momencie Hiszpan popełnia podwójny błąd serwisowy. Przełamanie dla Łukasza (3:2), niestety w następnym gemie sam dał odebrać sobie własne podanie (3:3).

Łukasz w dziesiątym gemie stracił serwis przy pierwszej piłce meczowej dla rywala. Przegrał (4:6).

Hiszpan jest (55 w rankingu ATP). W tym sezonie wygrał pierwszy zawodowy turnieju – w Casablance. Był też w ćwierćfinałach w Nicei i Costa do Sauipe. Kubot wygrał z nim dwa lata temu właśnie w Stuttgarcie (6:2, 6:4).