MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Keys - Jabeur 0:6, 7:5, 6:1; Fritz - Hurkacz 7:6 (2), 6:4; Medvedev - Bublik 7:6 (3), 6:4; Rublev - Griekspoor 6:2, 6:4; Sinner - Khachanov 5:7, 6:3, 6:3; Auger-Aliassime - Ruud 6:4, 7:5; F. Cerundolo - A. Zverev 6:3, 6:4; Alcaraz - Struff 6:3, 6:7 (5), 7:6 (4).

Ołomuniec – Linette uległa Wienerovej

Magda Linette grała w challengerze ITS Cup w Ołomuńcu.

Polka (175 w rankingu WTA) przed tygodniem dotarła do ćwierćfinału turnieju w Petange – o puli nagród 100 tys. $.

W pierwszej rundzie imprezy w Ołomuńcu przegrała ze Słowaczką Lenką Wienerovą (239) 4:6, 6:4, 4:6.

Polka straciła podanie w pierwszym gemie. W drugim nie wykorzystała dwóch breakpointów (0:2). Z trudem otworzyła konto w secie (1:2). Uzyskała rebreaka (2:2) i wyszła na prowadzenie (3:2).

Niestety, Magda po raz drugi dała się przełamać (3:4). Zmarnowała trzy okazje na rebreaka (4:6).

W drugiej partii Polka straciła podanie w trzecim gemie (1:2). Błyskawicznie jednak zdobyła przełamanie powrotne (2:2). Magda po raz drugi nie utrzymała serwisu (2:3).

Kolejny raz odrobiła stratę breaka (3:3), aby zostać ponownie przełamana (3:4). Linette znów wyrównała stan seta (4:4).

Jako pierwsza przełamała niemoc serwisową (5:4). Czwartym breakiem zakończyła drugą partię (6:4).

Madzia żle rozpoczęła decydującego seta (0:2). Uchroniła się przed podwójnym breakiem (1:2). Odrobiła straty (2:2), by znów dać się przełamać (2:3). Wienerova ma koncie podwójne przełamanie (2:5).

Linette zdobyła dwa gemy pod rząd (4:5), ale Lenka skutecznie serwowała na mecz (4:6).

W przyszłym tygodniu Magda zagra w turnieju w Trnavie.