MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Auger-Aliassime 4:6, 7:5, 7:5.

Carlsbad – Radwańska pokonała Baltachę

Trzy Polki rywalizują w turnieju Mercury Insurance Open w Carlsbad.

Agnieszka Radwańska (13 w rankingu WTA) została rozstawiona z trójką. W pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej wygrała po raz trzeci w karierze z Brytyjką Eleną Baltachą (60).

A. RADWAŃSKA – BALTACHA 6:0, 7:6 (4)

Isia przełamała Brytyjkę na sucho w drugim gemie. W kolejnym obroniła dwa breakpointy (3:0). Polka uzyskała podwójnego breaka (4:0).

Posłała drugiego asa (5:0). Wygrała pierwszego seta po 26 minutach (6:0). Zwyciężyła w 28 z 38 akcji.

W drugiej partii Baltacha zdobyła w końcu pierwszego gema (1:1). Przełamała do zera Agnieszkę (1:2). Znacznie poprawiła podanie (1:3).

Elena utrzymywała przewagę breaka (4:5) do dziesiątego gema. Radwańska obroniła dwie piłki setowe. Wywalczyła przełamanie powrotne (5:5).

Objęła prowadzenie (6:5). Zmarnowała meczbola (6:6). W tie-breaku Polka wygrała 7:4. W trzeciej rundzie (czwartek godz. 20) rywalką Polki będzie 19-letnia Amerykanka Christina McHale (66).

Drabinka singla – Kliknij tutaj

W eliminacjach singla występowały polskie deblistki. Klaudia Jans-Ignacik wygrała z Amerykanką Julią Boserup (259) 7:6 (4), 6:7 (4), 6:1, ale uległa Amerykance Zoe Gwen Scandalis (950) 7:5, 6:7 (4), 4:6. Alicja Rosolska przegrała z Ukrainką Olgą Savchuk (132) 1:6, 2:6.

Dziewczyny startowały w turnieju gry podwójnej. Polki nie miały szczęścia w losowaniu. Przegrały z Giselą Dulko z Argentyny i Włoszką Flavią Pennettą 3:6, 0:6.