MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Tokio – Ula Radwańska w turnieju głównym

Urszula Radwańska walczyła z powodzeniem w eliminacjach turnieju w Tokio.

Młodsza z sióstr (105. w rankingu WTA) w czwartek grała jeszcze w Chinach. W piątek już rywalizowała w Japonii.

W eliminacjach została rozstawiona z trójką. Wygrała w pierwszym meczu z niespełna 17-letnią Riko Sawayanagi (731) 6:4, 6:4.

W pojedynku o awans, Ula wygrała 30-letnią Japonką Riką Fujiwarą (195) 4:6, 6:2, 6:1.

W pierwszym secie Polka dwa razy straciła podanie, a tylko raz przełamała Japonkę (4:6).

W drugiej partii Rika zmarnowała dwa breakpointy (1:1). Ula wykorzystała pierwszą okazję (2:1). Uzyskała podwójnego breaka (5:2). Drugiego seta zakończyła asem (6:2).

Radwańska kontynuowała dobrą passę. Świetnie rozpoczęła decydującą partię. Dwa razy przełamała Fujiwarę (4:1). Trzeci break dał jej seta (6:1).

Za przejście eliminacji zdobyła 30 punktów.

W kwalifikacjach startowała także m.in. Angelique Kerber (33). Pokonała Japonkę Erikę Takao (278) 6:2 6:3 i Kai-Chen Chang (152) z Tajwanu 6:1, 7:5.