MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Sztokholm – Falla lepszy od Janowicza

Jerzy Janowicz grał w eliminacjach turnieju If Stockholm Open.

Łodzianin (175 w rankingu ATP) nie miał szczęścia w losowaniu. Trafił na rozstawionego z jedynką Kolumbijczyka Alejandro Fallę (86). Polak przegrał 6:4, 4:6, 2:6.

Jurek przełamał Kolumbijczyka w pierwszym gemie (1:0). Pewnie utrzymał podanie (2:0). Utrzymał przewagę breaka, w świetnym stylu wygrał pierwszą partię (6:4) po 30 minutach.

W trzecim gemie drugiej partii Jerzyk zmarnował trzy breakpointy (1:2). Gemy dla serwujących do stanu 4:5. W dziesiątym Falla wykorzystał drugą piłkę setową przy podaniu Janowicza (4:6).

Łodzianin przełamał Alejandro w pierwszym gemie decydującej partii (1:0). Kolumbijczyk wykorzystał trzecią okazję na rebreaka (1:1).

Polak stracił podanie po raz trzeci z rzędu, tym razem na sucho (1:3). Kolejny break daje Falli seta (2:6).