MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Nonthaburi J1 – Pawlak w Tajlandii

Piotr Pawlak startował w turnieju juniorów (do lat 18) PTT J1 w Nonthaburi w Tajlandii.

17-latek nie został rozstawiony w zawodach w Azji (korty twarde, kategoria grade 1). Awansował do drugiej rundy singla i debla, w którym jego partnerem był Australijczyk Nikita Volonski.

W singlu Piotrek wygrał z Prachayą Baibongiem (Tajlandia) 6:0, 6:2, ale nie sprostał Australijczykowi Tristanowi Schoolkatowi 2:6, 2:6.

W deblu Pawlak i Volonski pokonali Japończyków Taiyo Hirano i Daiki Yoshimurą 6:2, 6:1. W 1/8 finału przegrali z Kasiditem Samrejem i Thantubem Suksumrarnem (Tajlandia) 2:6, 5:7.