MADRYT: Świątek - Sorribes Tormo 6:1, 6:0; Haddad Maia - Sakkari 6:4, 6:4; Jabeur - Ostapenko 6:0, 6:4; Lehecka - Monteiro 6:4, 7:6 (7); Bublik - Shelton 3:6, 7:6 (2), 6:4; Medvedev - Korda 5:7, 7:6 (4), 6:3.

Doha – Kubot przegrał także w deblu

Łukasz Kubot walczył w Qatar Exxon Mobil Open.

Polak (57 w rankingu ATP) w turnieju głównym singla w Doha (korty twarde, 1,024 mln $) przegrał z Włochem Andreasem Seppim (38) 2:6, 3:6.

W 2006 roku w paryskiej hali Bercy również lepszy był zawodnik z Italii 3:6, 6:4, 7:6 (4).

Polak utrzymał podanie na sucho. Wygrał sześć akcji z kolei. Zmarnował jednak trzy breakpointy (1:1). Włoch nie wykorzystał szansy na przełamanie (2:1).

Seppi uzyskał breaka po podwójnym błędzie Kubota (2:3). Łukasz po raz drugi z rzędu stracił serwis (2:5). Przegrał pierwszego seta po 35 minutach. Popełnił w nim zbyt wiele błędów.

W drugiej partii trwała zła passa Polaka. Ponownie dał się przełamać (0:1). Czwarty gem z rzędu do zera dla Andreasa (0:2).

Niestety, Kubot przegrał 19 akcji z kolei. Obronił trzy breakpointy, by ponownie nie utrzymać podania (0:3).

Wybronił się przed kolejnym przełamaniem (1:4). Nie wykorzystał okazji na breaka (1:5). Drugi gem na koncie Łukasza (2:5).

Przy drugiej z trzech okazji, odebrał serwis Włochowi (3:5). Po raz trzeci nie utrzymał podania (3:6).

W grze podwójnej partnerem Kubota był Serb Viktor Troicki. W pierwszym pojedynku ulegli Włochom Flavio Cipolli i Seppiemu 4:6, 7:5, 6:10.