MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Antalya-Kaya – krecz Zaniewskiej

Sandra Zaniewska była najwyżej rozstawiona w turnieju w Turcji.

Polka (295 w rankingu WTA) była faworytką zawodów w Antalya-Kaya Belek (korty ziemne, 10 tys. $).

Rozpoczęła imprezę od wygranej nad 14-letnią Turczynką Yagmur Akdemir 6:1, 6:0. Rywalka nie jest notowana w klasyfikacji WTA. Jest natomiast 700 w rankingu ITF juniorek.

W środę Sandra w pierwszym secie prowadziła 5:0, gdy deszcz przerwał spotkanie. Mecz został dokończony w czwartek. Polka wygrała 6:1, 6:0.

W drugiej rundzie Zaniewska poddała mecz z Serbką Dunją Sunkic (782). Przegrała pierwszego seta 4:6 i zrezygnowala z dalszej gry z powodu grypy żołądkowej.

W grze podwójnej Polka i Turczynka Melis Sezer rozpoczęła rywalizację od ćwierćfinału. Przegrały w nim z Rumunkami Patricią Chireą i Patricią Marią Tig 0:6, 6:4, 9:11.