MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Keys - Jabeur 0:6, 7:5, 6:1; Sabalenka - M. Andreeva 6:1, 6:4; Rybakina - Putintseva 4:6, 7:6 (4), 7:5; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Wirral ITF – Mertens pokonał Janowicza

Jerzy Janowicz nie wywalczył tytułu w zawodach w Anglii.

Łodzianin w Wirral był turniejową jedynką. Z Anglii wywiezie 15 punktów do rankingu ATP.

W pojedynku finałowym przegrał z Belgiem Yannickiem Mertensem (252) 6:7 (5), 6:2, 2:6.

Mecz podaniem rozpoczął Mertens (0:1). Następnie równie łatwo Janowicz wygrał swój serwis (1:1).

W trzecim gemie Jurek nie wykorzystał breakpointa. Gem dla Mertensa po trzech równowagach (1:2).

W następnym gemie serwisowym Belga Jurek miał cztery piłki na przełamanie. Nie wykorzystał żadnej (2:3). Bardzo szybkie gemy serwisowe obu zawodników (3:4).

W dalszym ciągu zawodnicy świetnie serwują (4:5), jednak w gemie nr 10 Mertensowi udało się doprowadzić do równowagi. Ostatecznie to Polak wygrał swoje podanie (5:5).

Set pierwszy rozstrzygnął tie-break. W nim szybkie prowadzenie objął nasz reprezentant (3:0). Rywalowi jednak udało się wyrównać (3:3, 5:5).

Belg uzyskał minibreak w strategicznym momencie i wygrał seta (5:7 w tie-breaku).

Początek drugiego seta to wygrane podania obu graczy (2:2). W piątym gemie Janowicz musiał bronić breakpointa.

Udało mu się wygrać serwis (3:2). W końcu sam przełamał rywala (4:2). Jerzy uzyskał drugiego breaka i tym samym wygrał seta (6:2).

Stracił podanie w pierwszym gemie decydującej partii (0:1). Z trudem utrzymał serwis (1:2). Polak nie wykorzystal trzech szans na odrobienie strat (2:4).

Po raz drugi został przełamany (2:5). Przegrał trzeciego seta (2:6).