MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Sabalenka - Rybakina 1:6, 7:5, 7:6 (5); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Miami ATP – Kubot i Tipsarevic przegrali w ćwierćfinale

Trwają turnieje gry podwójnej turnieju na Florydzie.

Łukasz Kubot i Serb Janko Tipsarevic pokonali Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego 6:3, 6:2.

W pierwszym secie doszło aż do sześciu przełamań. Łukasz i Janko uzyskali cztery, a Marcin i Mariusz dwa breaki (3:6). W drugiej partii Fryta stracił serwis dwa razy (2:6).

W drugiej rundzie wygrali z Meksykaninem Santiago Gonzalezem i Scottem Lipskim z USA 6:0, 6:3.

W pierwszym secie przełamali rywali trzykrotnie (6:0). W drugim byli lepsi o breaka (6:3).

W 1/4 finału przegrali z Białorusinem Maxem Mirnym i Kanadyjczykiem Danielem Nestorem 1:6, 4:6. Nie zdołali przełamać przeciwników. Sami stracili podanie trzy razy. Wygrali tylko 33 z 88 akcji.