MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Fritz - Hurkacz 7:6 (2), 6:4; Medvedev - Bublik 7:6 (3), 6:4; Rublev - Griekspoor 6:2, 6:4.

Monte Carlo ATP – Melzer znów lepszy od Kubota

Łukasz Kubot przegrał z Jurgenem Melzerem w pierwszej rundzie Monte Carlo Rolex Masters.

Polak (51 w rankingu ATP) trafił do trudnej części turniejowej drabinki. Austriak (29) przed rokiem był w Monaco w półfinale. Dotarł wtedy do ósmego miejsca w światowej klasyfikacji.

Kubot przegrał z Melzerem (rozstawionym z 15) wszystkie trzy wcześniejsze mecze. Tylko pierwszy odbył się na korcie ziemnym (Linz 2001 – 1:6, 2:6). Kolejne dwa odbyły się w hali w Wiedniu (2006 – 4:6, 6:3, 1:6 i 2010 – 6:7, 6:7).

I tym razem Austriak był skuteczniejszy 6:2, 7:5.

Kubot obronił dwa breakpointy w drugim gemie (1:1). W czwartym Melzer wykorzystał drugą szansę na przełamanie Polaka (1:3).

Łukasz stracił podanie po raz drugi. Przegrał pierwszego seta (2:6).

W trzecim gemie drugiej partii Polak zmarnował breakpointa (1:2).W szóstym został przełamany (2:4). Błykawicznie odrobił stratę (3:4).

Jurgen nie wykorzystał okazji na kolejnego breaka (4:4). Kubot ponownie przełamał Austriaka (5:4). Nieskutecznie serwował na seta (5:5). Przegrał trzeciego gema z rzędu i zarazem seta (5:7) i cały mecz.