MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Sabalenka - Rybakina 1:6, 7:5, 7:6 (5); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Tunis ITF – trzeci tytuł z rzędu Zaniewskiej!

Sandra Zaniewska triumfowała w turnieju w Tunisie.

20-letnia Polka (199 w rankingu WTA) w Tunisie (korty ziemne, 25 tys. $) była rozstawiona z piątką.

W finale Sandra wygrała z grająca z dziką kartą 17-letnia Ons Jabeur (651) 6:4, 4:6, 6:2.

Zaniewska rozpoczęła mecz od straty podania (0:1). Wywalczyła rebreaka (1:1). Następne gemy pewnie dla serwujących (3:3).

Przełamanie dla Polki (5:3). Obroniła pierwszego breakpointa, jednak kolejny wygrany przez Tunezyjkę (5:4). Zaniewska wykorzystała drugą piłkę setową (6:4).

Polka zanotowała breaka na początku drugiego seta (3:0). Długi i wyczerpujący gem przegrany przez Polkę przy podaniu Tunezyjki, mimo pięciu breakpointów (3:1).

Jabeur przełamuje Zaniewską (3:2). Nie utrzymuje serwisu (4:2), ale po raz kolejny uzyskuje rebreaka (4:3).

Sandra przegrała cztery gemy z rzędu i zarazem drugą partię (4:6).

W decydującym secie Polka straciła podanie (0:1), ale szybko odrobiła straty (1:1). W końcu utrzymała serwis (2:1). Przełamała Ons (3:1).

Kolejny break dał jest partię (6:2) i tytuł. Zdobyła tym samym 50 punktów. Wygrała trzeci z rzędu turniej. Na przełomie marca i kwietnia zwyciężyła w Ipswich i Bundabergu.

W przyszłym tygodniu zagra w szwajcarskim Chiasso (korty ziemne, 25 tys. $).