MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Fes WTA – porażka Domachowskiej

Marta Domachowska startowała w turnieju w marokańskim Fes.

Polka (176) walczyła w kwalifikacjach. W pierwszej rundzie przegrała z Czeszką Kristyną Pliskovą (143) 3:6, 6:4, 5:7.

W pierwszym secie Polka była gorsza o breaka (3:6). W drugim szybko została przełamana (0:1). Odrobiła stratę (2:2), ale ponownie straciła podanie (2:3).

Doprowadziła do wyrównania (3:3). Podwójny błąd serwisowy rywalki dał Marcie trzeciego breaka i seta (6:4).

W trzeciej partii w piątym gemie Domachowska straciła podanie (2:3). Natychmiast zdobyła rebreaka (3:3). Po raz drugi dała się przełamać (5:6). Przegrała seta (5:7) i cały pojedynek.

Od 30 kwietnia Marta ma walczyć w turnieju ITF w szwajcarskim Chiasso (korty ziemne, 25 tys. $).