MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Keys - Jabeur 0:6, 7:5, 6:1; Sabalenka - M. Andreeva 6:1, 6:4; Rybakina - Putintseva 4:6, 7:6 (4), 7:5; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Roland Garros – Janowicz pokonał Gila

Jerzy Janowicz wygrał z Frederico Gilem w pierwszej rundzie kwalifikacji French Open.

Doświadczony Portugalczyk (107 w rankingu ATP) był rozstawiony w paryskich eliminacjach z siódemką. Polak (151) zwyciężył 7:5, 4:6, 6:2.

Gil w dziesiątym gemie był już dwie piłki od wygrania pierwszego seta (5:5). W kolejnym Janowicz uzyskał breaka (6:5). Wygrał partię (7:5).

W drugim secie bez przełamań (4:4). W dziewiątym gemie Jurek nie wykorzystał breakpointa (4:5). W dziesiątym stracił podanie (4:6).

Polak odebrał podanie Portugalczykowi w trzecim gemie decydującej partii (2:1). Wywalczył podwójnego breaka (5:2). Skutecznie serwował na mecz.

Jerzyk wygrał 94 akcje (przeciwnik 83). Zaserwował 10 asów. Trzy razy przełamał rywala (sam raz stracił podanie).