MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Roland Garros – Kubot nie sprostał Goffinowi

Łukasz Kubot przegrał z Davidem Goffinem w trzeciej rundzie French Open.

Polak (49 w światowym rankingu) tym samym powtórzył wynik sprzed roku. W tegorocznej edycji bez straty seta pokonał Karola Becka i Florenta Serrę.

W trzecim spotkaniu uległ 21-letniemu Belgowi (109), który dostał się do turnieju jako lucky loser, 6:7 (4), 5:7, 1:6.

W głównej drabince David wygrał z Radkiem Stepankiem i Arnaud Clementem. W tym sezonie zwyciężył w challengerze na Gwadelupie oraz był w ćwierćfinale zawodów ATP w Chennai.

Łukasz uzyskał breaka (4:2). Obronił cztery breakpointy. Piąty dał przełamanie powrotne Belgowi (5:4).

Zawodnicy doprowadzili do tie-breaku (6:6). W nim Polak przegrał (4:7).

W drugim secie gemy dla podających do stanu (2:2). W piątym Kubot odebrał serwis rywalowi (3:2). David poprosił o przerwę medyczną.

Po wznowieniu gry Luki nie wykorzystał trzech szans na drugiego breaka (4:3). Nieskutecznie serwował na seta (5:5). Po raz drugi nie utrzymał podania (5:7).

W trzeciej partii bez przełamań (1:2). W czwartym i szóstym gemie Kubot stracił serwis (1:6).