MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Halle ATP – Kohlschreiber pokonał Kubota

Łukasz Kubot walczy na kortach trawiastych w Niemczech.

Kubot (50 w światowym rankingu) startuje w Gerry Weber Open w Halle. W pierwszej rundzie był lepszy od Fina Jarkko Nieminena (45).

W meczu o ćwierćfinał przegrał z obrońcą tytułu Niemcem Philippem Kohlschreiberem (34) 7:6 (5), 1:6, 3:6.

W ich jedynym dotychczasowym pojedynku (Stuttgart 2009) lepszy był Polak 6:2, 6:4. 28-latek z Augsburga w tym sezonie trumfował w Monachium. W sumie wywalczył cztery zawodowe tytuły.

W pierwszym secie bez przełamań (6:6), choć w jedenastym gemie Niemiec zmarnował dwa breakpointy. W tie-breaku Polak wygrał 7:5. Zakończył partię efektownym wolejem.

Łukasz nie wykorzystał breakpointa (0:1). Podwójny błąd, dał Philippowi breaka (0:2). Kubot dał się przełamać po raz drugi (0:4). Przegrał drugiego seta w bardzo szybkim tempie (1:6).

W decydującym secie Niemiec błyskawicznie uzyskał breaka (0:1). Polak nadal gorszy o przełamanie (3:5). Po raz drugi nie utrzymał podania (3:6).