MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Bastad ATP – Przysiężny bez awansu

Michał Przysiężny nie zagra w turnieju głównym w Szwecji.

Przysiężny (354 w światowej klasyfikacji) zgłosił się do kwalifikacji SkiStar Swedish Open (korty ziemne, 358 tys. €).

Polak został w nich rozstawiony z ósemką. W pierwszej rundzie wygrał z doświadczonym Rosjaninem Michailem Elginem (501) 6:3, 6:4.

W drugiej pokonał Mohammada Ghareeba (902) z Kuwejtu 6:7 (8), 6:4, 6:1.

O awans przegrał z Włochem Alessandro Giannessim (128) 3:6, 2:6.

Michał stracił podanie w trzecim i piątym gemie (1:5). Odrobił część strat, ale po raz trzeci dał się przełamać (2:5). Grę na kilka minut przerwały opady deszczu.

Po przerwie Ołówek wywalczył breaka (3:5). Jednak nie zdołał wygrać własnego serwisu (3:6).

W drugiej partii został szybko przełamany (0:2). Odpowiedział rebreakiem (1:2), aby ponownie stracić podanie (1:3).

Polak znów odrabia stratę (2:3) i nie utrzymuje serwisu (2:4). Czwart break daje seta (2:6) i mecz rywalowi.