MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Sabalenka - Rybakina 1:6, 7:5, 7:6 (5); Lehecka - Medvedev 6:4 i krecz Rosjanina; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Wimbledon 2012 – Janowicz w trzeciej rundzie

Jerzy Janowicz awansował do trzeciej rundy w turnieju glównym Wimbledonu.

W drugim spotkaniu rywalem Jurka (136 w rankingu ATP) był Łotysz Ernests Gulbis (87). Polak pokonał go w pięciu setach 2:6, 6:4, 3:6, 7:6 (2), 9:7.

W tym sezonie w Rzymie łodzianin pokonał Łotysza. W Pucharze Davisa dwa lata temu lepszy był Gulbis.

W pierwszej partii bez breaków do stanu (1:2). W czwartym gemie Jurek stracił podanie (1:3). Został przełamany po raz drugi (2:6).

W drugiej partii Polak szybko odebrał serwis rywalowi (1:0). Przy stanie (3:2) deszcz przerwał grę. Zawodnicy wrócili na kort.

Jerzyk utrzymał przewagę i sięgnął po drugiego seta (6:4). W trzeciej odsłonie stracił serwis (0:2). Nie zdołał odrobić straty (3:6).

W czwartym secie gemy dla podających (6:6), choć w piątym łodzianin obronił dwa breakpointy.

W tie-breaku Jurek był zdecydowanie lepszy (7:2). W decydującej partii bez przełamań (7:7).

W piętnastym gemie Polak przy drugiej okazji wywalczył breaka (8:7). Drugą z trzech piłek meczowych zakończył spotkanie (9:7).

Jerzyk wywalczył w Londynie już 115 punktów. O awans do 1/8 finału spotka się z Niemcem Florianem Mayerem (29).