MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Sabalenka - Rybakina 1:6, 7:5, 7:6 (5); Rublev - Fritz 6:4, 6:3.

Wimbledon 2012 – Radwańska w ćwierćfinale

Agnieszka Radwańska jest rozstawiona z trójką w Wimbledonie.

Polka w czwartej rundzie wygrała z Włoszką Camilą Giorgi (145) 6:2, 6:3.

Utalentowana 20-latka do turnieju głównego w Londynie awansowała przez elimiancje. W sześciu meczach nie straciła jeszcze seta.

Ma na swoim koncie pięć wygranych zawodów rangi ITF. Swój pierwszy tytuł zdobyła w 2009 w Katowice Open.

Camila w tenisa zaczęła grać jako pięciolatka w rodzinnej Maceracie. Do dziś jej trenerem jest ojciec.

Isia odebrała podanie rywalce (1:0). Wywalczyła podwójnego breaka (4:1). Obroniła breakpointa, nie wykorzystała pierwszej piłki setowej. Druga dała jej seta (6:2).

W drugiej partii gemy dla serwujących do stanu (2:2). W piątym i siódmym Aga przełamała Włoszkę (5:2).

Nieskutecznie serowała na mecz (5:3). Podwójny błąd serwisowy Giorgi dał Polce trzeci break i mecz (6:3).

Agnieszka w 1/4 finału we wtorek około godz. 14 zmierzy się z Rosjanką Marią Kirilenko (19).