MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Sabalenka - Rybakina 1:6, 7:5, 7:6 (5); Lehecka - Medvedev 6:4 i krecz Rosjanina; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

IO Londyn – Kubot uległ Bułgarowi

Łukasz Kubot przegrał z Bułgarem Grigorem Dimitrovem 3:6, 6:7 (4) w turnieju olimpijskim.

Polak wygrał o sześć akcji mniej od rywala (59:65). Tylko raz przełamał Bułgara (zmarnował siedem breakpointów).

W drugiej partii nieskutecznie serwował na seta. W tie-breaku był gorszy od Dimitrova o jednego minibreaka.

Bułgar z trudem utrzymał podanie. Przełamał Polaka (0:2). Kubot nie zdołał odrobić strat w pierwszym secie (3:6).

Łukasz odebrał serwis Grigorowi (2:0). Zmarnował okazję na podwójnego breaka (3:1). Obronił dwa breakpointy (4:1). Kubot nie wykorzystał piłki setowej (5:3).

Dał się przełamać na sucho (5:4). W tie-breaku przegrał 4:7.

Tydzień temu w Gstaad wygrał Bułgar 6:3, 6:2.