MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Hechingen ITF – Zec-Peskiric pokonała Kanię

Paula Kania nie zagra w finale Hechingen Ladies Open.

W półfinale Polka (263 w rankingu WTA) przegrała ze Słowenką Masą Zec-Peskiric (315) 2:6, 1:6.

25-latka z Jesenic trzy lata temu była 93. na świecie.Ma na swoim koncie siedem wygranych challengerów.

Polka straciła podanie w pierwszym gemie (0:1). Nie wykorzystała breakpointa (0:2). Po raz drugi nie utrzymała podania (0:3).

Pierwszy gem trafił na konto Pauli (1:4). Przegrała tę partię (2:6). Drugiego seta Kania rozpoczęła od straty serwisu (0:1).

Natychmiast wywalczyła rebreaka (1:1), ale ponownie została przełamana (1:2). Zmarnowała okazje na odrobienie straty (1:3).

Jest już gorsza o podwójnego breaka (1:4). Trzecie przelamanie dało seta (1:6) i mecz Słowence.

Półfinały: Jugic-Salkic – Flipkens walkower; Kania – Zec-Peskiric 2:6, …