MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

US Open – Radwańska zamęczyła Suarez Navarro

Agnieszka Radwańska została rozstawiona z dwójką w US Open.

Wiceliderka rankingu WTA wygrała w drugiej rundzie z Hiszpanką Carlą Suarez Navarro (39) 4:6, 6:3, 6:0.

Polka przegrywała już 4:6, 1:3. Triumfowała jednak w kolejnych jedenastu gemach.

Aga nie wykorzystała okazji na breaka (1:1). Straciła własne podanie (1:2). Wybroniła się przed podwójnym przełamaniem (3:4).

Isia zdobyła rebreaka (4:4), aby ponownie nie utrzymać serwisu (4:5). Obroniła dwie piłki setowe. Przy trzeciej przegrała (4:6). Polka popełniła w pierwszej partii aż 18 niewymuszonych błędów.

W drugim secie Hiszpanka wykorzystała trzeciego breakpointa (1:2). Zmarnowała szansę na podwójnego breaka (2:3). Radwańska uzyskała przełamanie powrotne i to na sucho (3:3).

Carla opadła z sił. Straciła podanie po raz drugi z rzędu (5:3). Iśka wygrała piątego gema z kolei i zarazem drugą partię (6:3).

Decydującego seta krakowianka rozpoczęła od breaka (1:0). Po raz kolejny przełamała Suarez Navarro (3:0, 5:0). Skutecznie serwowała na mecz (6:0).

W trzeciej rundzie Radwańska trafi na Serbkę Jelenę Jankovic (27).