MADRYT: Świątek - Sorribes Tormo 6:1, 6:0; Haddad Maia - Sakkari 6:4, 6:4; Keys - Gauff 7:6 (4), 4:6, 6:4; Jabeur - Ostapenko 6:0, 6:4; Putintseva - Kasatkina 3:6, 6:2, 6:2; Rybakina - Bejlek 6:1, 6:3; M. Andreeva - Paolini 7:6 (2), 6:4; Sinner - Kotov 6:2, 7:5; Khachanov - Cobolli 7:5, 6:4; Auger-Aliassime - Mensik 6:1, 1:0 i krecz Czecha; Ruud - Norrie 6:2, 6:4; Medvedev - Korda 5:7, 7:6 (4), 6:3; Bublik - Shelton 3:6, 7:6 (2), 6:4; Nadal - Cachin 6:1, 6:7 (5), 6:3; Lehecka - Monteiro 6:4, 7:6 (7).

Puchar Davisa: Polska – Białoruś 2:0 – wygrana Janowicza

Polacy prowadzą z Białorusinami w meczu o awans do Grupy I Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa.

W drugim spotkaniu Jerzy Janowicz (84 w rankingu ATP) wygrał z Uładzimirem Ignatikiem (191) 7:6 (4), 6:2, 6:3.

W pierwszym secie gemy dla serwujących do stanu (2:2). W piątym Jurek wykorzystał drugą szanse na breaka (3:2). Nieskutecznie serwował na seta. Obronił trzy breakpointy, ale przy czwartym popełnił podwójny błąd serwisowy (5:5).

W tie-breaku Polak przy trzeciej z czterech piłek setowych wygrał 7:4. W drugiej partii bez przełamań (2:1). W czwartym gemie aż trzy podwójne błędy serwisowe Białorusina i break dla łodzianina (3:1).

Janowicz nie wykorzystał okazji na podwójne breaka (4:2). Obronił breakpointa (5:2). Po raz kolejny przełamał Ignatika (6:2).

W trzecim secie Uładzimir zmarnował dwa breakpointy (3:2). Łodzianin wykorzystał drugą okazję na breaka (4:2). Skutecznie serwował po drugi punkt dla Polski (6:3).