MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Taszkient WTA – tytuł dla Kani i Pekhovej

Paula Kania z powodzeniem walczyła w turnieju deblowym w Uzbekistanie.

Polka i Białorusinka Polina Pekhova pokonały w pierwszym meczu Taszkient Open Jekaterinę Dzehalevich z Białorusi i Ksenię Palkinę z Kirigistanu 6:3, 6:4.

W 1/4 wygrały z siostrami Ludmiłą i Nadią Kichenok z Ukrainy 2:6, 6:3, 10:5. W półfinale były lepsze od Akgul Amanmuradovy z Uzbekistanu i Vitalią Diatchenko z Rosji 6:4, 4:6, 10:4.

O pojedynku o tytuł wygrały z Rosjanką Anną Chakvetadze i reprezentującą Serbię Vesną Dolonc 6:2 i krecz rywalek.

Mecz trwał tylko 28 minut. Paula i Polina były lepsze o dwa breaki (3:1). Triumfowały w 27 z 44 akcji. Zdobyły 280 punktów.

W kwalifikacjach singla Kania (249) przegrała z Rosjanką Jekateriną Bychkovą (186) 7:5, 6:7 (4), 2:6. Zmarnowała dwa meczbole przy stanie 5:3 w drugim secie. W lipcu w Astanie lepsza była Polka (6:3, 6:1).