MADRYT: Świątek - Sorribes Tormo 6:1, 6:0; Haddad Maia - Sakkari 6:4, 6:4; Jabeur - Ostapenko 6:0, 6:4; Lehecka - Monteiro 6:4, 7:6 (7); Bublik - Shelton 3:6, 7:6 (2), 6:4; Medvedev - Korda 5:7, 7:6 (4), 6:3.

Tokio WTA – Aga Radwańska w ćwierćfinale

Agnieszka Radwańska jest rozstawiona z trójką w Toray Pan Pacific Open.

W drugiej rundzie turnieju w Tokio Aga (3) pokonała Serbkę Jelenę Jankovic, byłą liderkę rankingu.

O ćwierćfinał wygrała z Jamie Hampton (91) 6:4, 6:3. O rok młodsza Amerykanka przegrywała już z Polką dwukrotnie. Ostatni raz w tegorocznym Indian Wells.

Aga rozpoczęła spotkanie od breaka (1:0). Jamie zdobyła rebreaka (2:2), ale Isia odpowiedziała ponownym przełamaniem (3:2).

Utrzymała przewagę, choć była zmuszona bronić się przed startą podania (5:3). Obroniła dwa breakpointy, nie wykorzystała pierwszej piłki setowej. Drugą wygrałą tę partię (6:4).

W drugim secie szybko odebrała podanie rywalce (1:0). Nie bez trudu, ale wygrała własny serwis (3:1).

Dołożyła drugie przełamanie (4:1). Zacięty gem zakończony częściowym odrobieniem strat przez Hampton (4:2). Aga trzecim breakiem zakończyła seta (6:3) i pojedynek.

W 1/4 finału w czwartek około godz. 11.30 rywalką Agnieszki będzie Dunka Karolina Wożniacka (11).