MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Keys - Jabeur 0:6, 7:5, 6:1; Sabalenka - M. Andreeva 6:1, 6:4; Rybakina - Putintseva 4:6, 7:6 (4), 7:5; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Pekin WTA – Na Li znów lepsza od Radwańskiej

Agnieszka Radwańska nie obroni tytułu w Pekinie.

Isia była rozstawiona z trójką w China Open. W drodze do ćwierćfinału wygrała z Chinką Shuai Zhang (143) i Hiszpanką Lourdes Dominguez Lino (64).

W meczu o półfinał Radwańska uległa Chince Na Li (8) 4:6, 2:6. 30-latka z Wuhan pokonała Polkę także latem w Montrealu (6:2, 6:1) i Cincinnati (6:1, 6:1).

Agnieszka obroniła dwa breakpointy (1:0). Zmarnowała okazję na przełamanie Chinki (2:2). Kolejnej szansy nie wykorzystała Li (3:2).

Radwańska po raz pierwszy nie utrzymała podania (3:4). Zmarnowała trzy okazje na rebreaka (3:5). Przegrała pierwszą partię (4:6).

W drugim secie Isia wybroniła się przed przełamaniem (1:0). Gemy dla podających do stanu (2:2).

W piątym i siódmym Aga straciła serwis (2:5). Obroniła pierwszą piłkę meczową. Druga dała seta (2:6) i mecz Chince.

W półfinale na Na Li czeka Rosjanka Maria Sharapova (2).