MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Keys - Jabeur 0:6, 7:5, 6:1; Sabalenka - M. Andreeva 6:1, 6:4; Rybakina - Putintseva 4:6, 7:6 (4), 7:5; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Amatorów by Kia Delik

Na kortach Centrum Tenisowego Sobota odbyła się inauguracja dużego cyklu amatorów.

Organizatorem Halowych Mistrzostw Wielkopolski Amatorów by Kia Delik jest Jakub Puchalski. W pierwszym turnieju uczestnicy walczyli o puchar wójta gminy Rokietnica.

W pierwszym turnieju w Sobocie zaprezentowało się ponad 40 zawodników. W kategorii open triumfował Marcin Kolbusz, który stracił w całej imprezie tylko seta. W ćwierćfinałowym pojedynku z Damianem Dziurą (Zielona Góra) 3:6, 6:3, 10:2.

W finale rzeszowianin pokonał Grzegorza Staschinskiego (Zielona Góra) 6:3, 6:3. Trzecie miejsce zajął Remigiusz Stamirowski (Stargard Szczeciński), a czwarty był Piotr Pawlicki (Poznań).

W grupie wiekowej +40 lat zwyciężył Janusz Przybylski z Poznania. W decydującym spotkaniu wygrał z Mariuszem Mijalskim z Chodzieży 7:5, 6:4.

Na trzeciej pozycji uplasował się Jacek Torzewski, a czwarty był Janusz Nowicki (obydwaj z Poznania).

W grze podwójnej Damian Dziura i Jakub Puchalski w finale byli skuteczniejsi od Pawła Dymnickiego (Człuchów) i Łukasz Judka (Poznań) 7:5, 6:3.

Trzecią pozycję wywalczyli Jacek Torzewski i Grzegorz Staschinski.

Drugi turniej odbędzie się w dniach 8-9 grudnia w Parku Tenisowym Olimpia w Poznaniu.