MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Fritz - Hurkacz 7:6 (2), 6:4; Medvedev - Bublik 7:6 (3), 6:4; Rublev - Griekspoor 6:2, 6:4.

Czeska extraliga – Radwańska pokonała Zakopalovą

Agnieszka Radwańska walczy w czeskiej extralidze.

Krakowianka gra w bardzo silnej drużynie TK Agrofert Prostejov. Obok Iśki zaprezentują się w niej m.in. Lucie Safarova, Philipp Kohlschreiber, Florian Mayer czy Andreas Seppi.

Agrofert jest już w jednej z dwóch półfinałowych grup. W niedzielę pokonał Spartę Praga, a dwa dni póżniej z ekipą Lasvit. Agnieszka wygrała z Czeszką Klarą Zakopalovą 4:6, 6:3, 6:2.

Polka obroniła breakpointa w piątym gemie (3:2). W siódmym na sucho straciła podanie (3:4). Przegrała pierwszego seta (4:6).

Uzyskała breaka w czwartym gemie drugiej partii (3:1). Czeszka błyskawicznie wywalczyła przełamanie powrotne (3:2).

Radwańska odebrała serwis Zakopalovej (5:3). Obroniła dwa breakpointy, sięgnęła po drugiego seta (6:3).

Agnieszka przełamała do zera Klarę (1:0). Nie utrzymała podania (2:2). Uzyskała podwójnego breaka (5:2). Skutecznie serwowała na mecz (6:2).

Agrofert Prostojev – Sparta Praga 5:1 (Kohlschreiber – Klizan 6:2, 6:3; Seppi – Dodig 3:6, 0:1 i krecz Chorwata; A. Radwańska – Zakopalova 4:6, 6:3, 6:2; Safarova – Vankova 6:3, 6:2; Fl. Mayer – Michalicka 4:6, 4:6; Hajek – Dlouhy 6:2, 6:2).