MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Sabalenka - Rybakina 1:6, 7:5, 7:6 (5); Lehecka - Medvedev 6:4 i krecz Rosjanina; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Sydney WTA – Karolina rozbiła Ulę

Agnieszka i Urszula Radwańskie oraz Alicja Rosolska startują w Apia International Sydney.

W zawodach rangi Premier w Australii (korty twarde, 690 tys. $) starsza z sióstr jest rozstawiona z 1. Miała wolny los w pierwszej rundzie.

Ula (31) przegrała z reprezentującą Danię Karolinę Wożniacką (10) 1:6, 2:6. Mecz przyjaciółek trwał tylko 75 minut.

Wożniacka dominowała na korcie w pierwszym secie. Dwa razy przełamała Radwańską. Wygrała w 26 z 38 akcji.

W drugiej partii Urszula próbowała nawiązać walkę (raz odebrał podanie rywalkę), ale trzy razy sama straciła serwis.

W całym pojedynku triumfowała tylko w 34 z 94 zagrań.

Drabinka singla kobiet w Sydney – Kliknij tutaj

W grze podwójnej Alicja Rosolska i Tajwanka Hao-Ching Chan przegrały z Rosjaną Alexandrą Panovą i Kazaszką Galiną Voskoboevą 2:6, 6:7 (6).