MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Fritz - Hurkacz 7:6 (2), 6:4; Medvedev - Bublik 7:6 (3), 6:4; Rublev - Griekspoor 6:2, 6:4.

Tosmak Cup – czwarty i piąty turniej

Na kortach Parku Tenisowego Olimpia w Poznaniu odbyły się kolejne zawody cyklu Tosmak Cup.

W turnieju o miejsca na podium i punkty do generalnej klasyfikacji rywalizowało 40 dzieci.

Wśród zawodników niebieskiej kategorii najlepsza okazał się Dominika Podhajecka. Pokonała w finale Joannę Pawłowską 7:3. Miejsce na podium zapewnił sobie także Odo Czerpacki.

W licznej grupie zawodników kategorii czerwonej o najwyższe miejsca rywalizowali Krzysztof Lubowicz, Michał Król, Gabriel Wójcicki oraz Antoni Eliszewski.

Ostatecznie zwyciężył Krzysztof z Inowrocławia. W zaciętym finale był lepszy od Michała. Trzecie miejsce zajął Gabriel, a czwarty był Antoś.

Spośród uczestników kategorii pomarańczowej okazał się Bartek Lewandowski, który stoczył finałowy pojedynek z Anią Schmidt. Na najniższym stopniu w tej kategorii, po wyjątkowo zaciętym meczu z Mają Łowczyk, uplasował się Mikołaj Czajka.

W kategorii zielonej (do lat 10) do rywalizacji stanęła jedenastka dzieci, które mecze rozgrywały systemem grupowym.

Z grupy A awansowali Mikołaj Kończal oraz Maks Pakuła. W grupie B najlepszy okazał się Maciej Nowicki, a drugie miejsce przypadło Adamowi Marcinkowskiemu. Trzecie miejsce w grupie finałowej przypadło Oskarowi Grzegorzewskiemu.

Ostatni etap turnieju okazał się szczęśliwy dla Mikołaja Kończala, który wygrał wszystkie mecze i tym samym został zwycięzcą czwartego TOSMAKowego turnieju. Tuż za nim na podium stanęli odpowiednio: Maciej Nowicki oraz Oskar Grzegorzewski.

Dla wszystkich uczestników imprezy zostały przygotowane pamiątkowego dyplomy sygnowane logiem akcji TENIS 10, a najlepsza trójka każdej kategorii otrzymała atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W piątym turnieju cyklu w grupie niebieskiej, drugie zwycięstwo z rzędu wywalczyła Dominika Podhajecka.

Mimo to, dzięki regularnym występom liderką rankingu nadal pozostaje Joanna Pawłowska, srebrna medalista piątych zawodów. Trzecie miejsce na podium i jednocześnie drugie miejsce w generalnej klasyfikacji zajął Odo Czapracki.

W kategorii czerwonej wiele zmian. Po przerwie na korty Paru Tenisowego Olimpia wrócił Nikodem Barcik. Występ młodego zawodnika należy bezwątpienia zaliczyć do udanych.

Nikodem wygrał cały turniej i tym samym powrócił na pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji. Awans o jedno oczko zanotował również Gabriel Wójcicki, srebrny medalista turnieju. Trzecie miejsce, zarówno w turnieju, jak i całym cyklu zajmuje Emilka Nowak.

Wśród zawodników kategorii pomarańczowej najlepszy okazał się Adam Paluszkiewicz pokonując w finale Mikołaja Czajkę. Miejsce na podium zapewniła sobie również Zuzanna Piechota, która w meczu o trzecie miejsce zwyciężyła Kacpra Ostrowskiego.

W rywalizacji 10-latków (kategoria zielona) drugie zwycięstwo z rzędu zanotował świetnie spisujący się Maciej Nowicki, który został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Drugie i trzecie miejsce zajęli oKacper Hemperek oraz Maksymilian Pakuła.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym turnieju, który odbędzie się 16 i 17 marca.