MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Keys - Jabeur 0:6, 7:5, 6:1; Sabalenka - M. Andreeva 6:1, 6:4; Rybakina - Putintseva 4:6, 7:6 (4), 7:5; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Indian Wells ATP – Gasquet za mocny dla Janowicza

Jerzy Janowicz walczy w BNP Paribas Open.

Polak (24 w rankingu ATP) w pierwszej rundzie miał wolny los. W drugiej wygrał z Argentyńczykiem Davidem Nalbandianem (93) 7:6 (4), 4:6, 6:3.

Pojedynek o 1/8 finału przegrał z Richardem Gasquetem (10) 1:6, 4:6. 26-latek z Francji wygrał w tym sezonie w Doha i Montpellier.

Francuz utrzymał podanie na sucho (0:1). Uzyskał breaka po błędach Polaka (0:2). Po raz drugi przełamał Janowicza (0:4).

Jurek zdobył pierwszego gema (1:5). Przegrał pierwszego seta (1:6) po zaledwie 20. minutach. Popełnił w nim aż 16 niewymuszonych błędów.

W drugiej partii łodzianin nie wykorzystał dwóch breakpointów (1:1, 2:2). Stracił serwis po raz trzeci w spotkaniu (3:4). Obronił cztery piłki meczowe (4:5). Gasquet zakończył zwycięsko seta (4:6) i cały pojedynek.