MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Sabalenka - Rybakina 1:6, 7:5, 7:6 (5); Lehecka - Medvedev 6:4 i krecz Rosjanina; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Puchar Davisa: Polska – RPA 1:0 – wygrana Janowicza

Polska prowadzi z RPA w meczu o awans do baraży o Grupę Światową Pucharu Davisa.

Pojedynek drugiej rundy Grupy I Euro-Afrykańskiej odbywa się w Zielonej Górze. Jerzy Janowicz (24 w rankingu ATP) wygrał z Jeanem Andersenem (758) 6:4, 6:3, 6:3, pomimo osłabienia wirusem. Transmisja na kanale 109 platformy NC+.

W pierwszym secie gemy dla serwujących do stanu 3:3 (obydwaj zmarnowali po jednym breakpoincie). W siódmym Janowicz przełamał Andersena (4:3). Jean nie wykorzystał dwóch okazji na rebreaka (5:3). Jerzy utrzymał przewagę (6:4).

Polak obronił breakpointa (1:1). Odebrał podanie rywalowi przy czwartej okazji (2:1). Andersen zmarnował dwie szanse na rebreaka (4:2). Jurek drugim breakiem, przy drugim setbolu, sięgnął po seta (6:3).

Janowicz wybronił się przed stratą podania (1:0). Nie wykorzystał szans na przełamanie serwisu rywala (2:2). Zmarnował cztery kolejne breakpointy (3:3). W ósmym gemie zdobył upragnione przełamanie (5:3). Skutecznie serwował na seta (6:3) i mecz.

– Bardzo cieszę się ze zwycięstwa. Z powodu choroby nie trenowałem bowiem praktycznie przez ostatnie dni. Dziękuję publiczności za wsparcie – powiedział łodzianin.