MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Roland Garros 2013 – Agnieszka nie zagra z Urszulą

Agnieszka Radwańska została rozstawiona z czwórką w wielkoszlemowej imprezie w Paryżu.

Polka (czwarta w rankingu WTA) w pierwszej rundzie wygrała z Izraelką Shahar Peer (140) 6:1, 6:1. W drugiej pokonała Mallory Burdette (80) z USA 6:3, 6:2.

Agnieszka przełamała Mallory (2:0). Burdette wykorzystała trzecią szansę na rebreaka (3:2), ale po raz drugi nie utrzymała podania (4:2).

Radwańska sięgnęła po pierwszego seta (6:3). W drugiej partii zmarnowała breakpointa (0:1). Straciła serwis (0:2), ale błyskawicznie odrobiła straty (1:2). Krakowianka uzyskała podwójnego breaka (3:2, 5:2). Skutecznie serwowała na mecz (6:2).

Kolejną rywalką Isi będzie Niemka Dinah Pfizenmaier (127), która była wyrażnie skuteczniejsza od Urszuli Radwańskiej 6:3, 6:3.

Niemka dwa razy przełamała Polkę (1:3, 1:5). Ula odrobiła tylko cześć strat (2:5). Przegrała pierwszego seta (3:6).

W drugiej partii Dinah odebrała podania dwa razy Uli (2:3, 2:5). Nieskutecznie serwowała na mecz (3:5). Po raz kolejny przełamała Radwańską (3:6).