MADRYT: Świątek - Sorribes Tormo 6:1, 6:0; Haddad Maia - Sakkari 6:4, 6:4; Jabeur - Ostapenko 6:0, 6:4; Lehecka - Monteiro 6:4, 7:6 (7); Bublik - Shelton 3:6, 7:6 (2), 6:4; Medvedev - Korda 5:7, 7:6 (4), 6:3.

Wimbledon 2013 – porażka Uli Radwańskiej

Urszula Radwańska odpadła w drugiej rundzie turnieju wielkoszlemowego w Londynie.

Rywalką krakowianki (44 w rankingu WTA) była Amerykanką Alison Riske (126). Zawodniczka z USA świetnie czuje się w turniejach na trawie.

Rówieśniczka Uli wygrała dwa z trzech wcześniejszych pojedynków. Tym razem także Radwańska przegrała 6:4, 3:6, 4:6.

Przebieg

Polka straciła podanie (1:2), ale szybko uzyskała rebreaka (2:2). Po raz drugi przełamała Amerykankę (4:2). Nieskutecznie serwowała na seta (5:4). Zakończyła pierwszego seta przy serwisie Riske (6:4).

W drugiej partii Radwańska nie utrzymała podania (1:2). Zmarnowała breakpointa (1:3). Alison wywalczyła podwójnego breaka (3:6).

W trzecim secie Amerykanka nie wykorzystała dwóch breakpointów (2:2). Straciła serwis (3:2), ale błyskawicznie przełamała krakowiankę (3:3). Ula zmarnowała dwa breakpointy (4:5). Obroniła dwa meczbole, ale przy trzecim przegrała (4:6).