MADRYT: Świątek - Sorribes Tormo 6:1, 6:0; Haddad Maia - Sakkari 6:4, 6:4; Keys - Gauff 7:6 (4), 4:6, 6:4; Jabeur - Ostapenko 6:0, 6:4; Putintseva - Kasatkina 3:6, 6:2, 6:2; Rybakina - Bejlek 6:1, 6:3; M. Andreeva - Paolini 7:6 (2), 6:4; Sabalenka - D. Collins 4:6, 6:4, 6:3; Sinner - Kotov 6:2, 7:5; Khachanov - Cobolli 7:5, 6:4; Auger-Aliassime - Mensik 6:1, 1:0 i krecz Czecha; Ruud - Norrie 6:2, 6:4; Medvedev - Korda 5:7, 7:6 (4), 6:3; Bublik - Shelton 3:6, 7:6 (2), 6:4; Nadal - Cachin 6:1, 6:7 (5), 6:3; Lehecka - Monteiro 6:4, 7:6 (7).

Pekin WTA – Serena zatrzymała Agnieszkę

W Pekinie rozgrywany jest turniej WTA China Open.

W zawodach w stolicy Chin (korty twarde, 5,1 mln $) startowały trzy Polki: siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie oraz Alicja Rosolska.

Iśka (czwarta w klasyfikacji WTA) triumfowała w Pekinie w 2011 roku. Tym razem została rozstawiona z trójką. Nie gra bowiem Maria Sharapova (3).

W pierwszej rundzie Agnieszka wygrała ze Szwajcarką Stefanie Voegele (56) 4:6, 6:4, 6:4. W kolejnym meczu pokonała Madison Keys (43) z USA 6:4, 6:2. W 1/8 finału szybko uporała się ze Słowenką Poloną Hercog (76) 6:0, 6:2.

W 1/4 finału Iśka była skuteczniejsza od Niemki Angelique Kerber (9) 7:6 (7), 6:4. Zrewanżowała się Angie za porażkę sprzed tygodnia z Tokio 4:6, 4:6.

Pojedynek był niezwykle dramatyczny. W pierwszym secie Radwańska prowadziła już 5:1, ale przegrała cztery kolejne gemy. W siódmym i dziesiątym zmarnowała w sumie sześć piłek setowych.

W tie-breaku krakowianka przegrywała 2:6 i 6:7, ale triumfowała 9:7. W drugiej partii przełamała Kerber (2:1), ale straciła przewagę (3:3).

Kluczowego breaka zdobyła w siódmym gemie (4:3). Skutecznie serwowała na mecz, po drodze broniąc dwa breakpointy.

W sobotnim półfinale przegrała z Amerykanką Sereną Williams (1) 2:6, 2:6. W trwającym godzinę i dwanaście minut pojedynku czterokrotnie straciła podanie. Sama miała jedną okazji na breaka. Wygrała 39 akcji, przy 60 rywalki.

Urszula (48) pokonała Rumunkę Simonę Halep (18) 7:6 (4), 7:6 (2). W obydwu setach odrabiała stratę przełamania. W tie-breakach była skuteczniejsza od rywalki. W drugiej rundzie uległa Rosjance Marii Kirilenko (19) 4:6, 4:6.

Drabinka singla kobiet w Pekinie – Kliknij tutaj

W grze podwójnej Alicja i Białorusinka Olga Govortsova przegrały wyrażnie z Amerykankami Raquel Kops-Jones i Abigail Spears 1:6, 1:6.