MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

BNP Paribas Open 2014 – Iśka zrewanżowała się Halep

Agnieszka Radwańska dotarła już do finału turnieju BNP Paribas Open 2014.

W kalifornijskim Indian Wells odniosła już pięć zwycięstw. W półfinale wygrała z Rumunką Simoną Halep (7) 6:3, 6:4 po 85 minutach walki.

Polka zanotowała trzy asy i ani jednego podwójnego błędu (Rumunka odpowiednio 0 i 3). Zwyciężyła w 67 z 121 akcji.

W pierwszym secie Agnieszka szybko uzyskała podwójnego breaka (2:0, 4:0). Simona odrobiła tylko część strat (4:2, 6:3).

Halep lepiej rozpoczęła drugą partię (1:3). Krakowianka szybko uzyskała przełamanie powrotne (2:3) i po raz czwarty w meczu odebrała serwis rywalce (4:3).

W dziewiątym gemie Rumunka obroniła dwa meczbole (5:4), ale trzeciego Polka wykorzystała już przy swoim podaniu (6:4).

– Serwowałam dużo lepiej niż w poprzednich meczach. Starałam się też grać agresywnie od początku meczu. Często chodziłam do siatki. Cieszę się, że większość zagrać się mi udawała – powiedziała na konferencji Radwańska.