MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Tenis. Linette i Piter w Charleston

Magda Linette została rozstawiona z dwójką w turnieju WTA 250 w Charleston.

Dla występu w MUSC Health Women’s Open (korty ziemne, 235,238 tys. $ w puli nagród) zrezygnowała z gry w meczu Polska – Brazylia. W zawodach w USA z „jedynką” walczy Tunezyjka Ons Jabeur.

MUSC Health Women’s Open

Magda Linette (51 WTA) przegrała w pierwszej rundzie z 19-letnią Kolumbijką Marią Camilą Osorio Serrano (135 WTA) 3:6, 6:4, 5:7, choć prowadziła w trzecim secie 5:3. Poznanianka wygrywała także w pierwszym secie (2:0).

Osorio Serrano w niedzielę niespodziewanie triumfowała w turnieju WTA 250 w Bogocie.

Ze startu w Charleston zrezygnowało wiele tenisistek m.in. Amerykanki Madison Keys, Cori Gauff, Sloane Stephens, Jessica Pegula, Amanda Anisimova czy Czeszka Barbora Krejcikova.

Gra podwójna

W grze podwójnej rywalizowała Katarzyna Piter. Tym razem jej deblową partnerką była Yafan Wang.

Polka i Chinka wygrały z Gruzinką Oksaną Kalashnikovą i Rosjanką Ałłą Kudryavtsevą 7:6 (7), 2:6, 10:2.

W ćwierćfinale nie sprostały Australijkom Ellen Perez i Storm Sanders (nr 1) 1:6, 3:6.