US OPEN: Sinner - Draper 7:5, 7:6 (3), 6:2; Fritz - Tiafoe 4:6, 7:5, 4:6, 6:4, 6:1; L. Kichenok/Ostapenko - Mladenovic/S. Zhang 6:4, 6:3.

Tenis. Magda Linette pokonała dwie rywalki w eliminacjach turnieju WTA 500 w Eastbourne

Magda Linette (45 WTA) i Magdalena Fręch (52 WTA) zostały rozstawione w dwustopniowych eliminacjach turnieju WTA 500 Rothesay International 2024.

Na kortach trawiastych w Eastbourne walczą m.in. Kazaszka Jelena Rybakina, Amerykanka Jessica Pegula czy wracająca do rozgrywek Czeszka Karolina Muchova.

Kwalifikacje singla

W kwalifikacjach Linette (nr 1) wygrała z Chinką Yafan Wang (75 WTA) 6:3, 6:3. W trzech poprzednich meczach (bilans) także nie straciła nawet seta.

Magda w meczu o główną drabinkę pokonała 19-letnią Brytyjkę Ranah Akuą Stoiber (678 WTA) 6:3, 4:6, 6:2.

Fręch (nr 6) przegrała z Kolumbijką Camilą Osorio (81 WTA) 6:2, 4:6, 5:7. W trzecim secie łodzianka prowadziła 5:4 i nie wykorzystała piłki meczowej przy własnym podaniu.

To była ich piąta konfrontacja (bilans). Na początku maja w Lleidzie Ososio zwyciężyła po zażartym meczu 4:6, 7:6 (8), 7:6 (4).