Logo Polski Tenis

AUSTRALIAN OPEN: Woźniacka - Suarez Navarro 6:0, 6:7 (3), 6:2; E. Mertens - Svitolina 6:4, 6:0; Cilic - Nadal 3:6, 6:3, 6:7 (5), 6:2, 2:0 i krecz Hiszpana; Edmund - Dimitrov 6:4, 3:6, 6:3, 6:4; McLachlan/Struff - Kubot/Melo 6:4, 6:7 (4), 7:6 (5); B. Bryan/M. Bryan - Matkowski/Qureshi 6:1, 6:4.

Aktualności

Sydney WTA – Radwańska uległa Giorgi

Agnieszka Radwańska i Alicja Rosolska grały w turnieju WTA Sydney International.

Zawody (na kortach twardych, 799 tys. $ w puli nagród) są znakomicie obsadzone. Ostatnią tenisistą, która dostała się do głównej drabinki była Jekaterina Makarova (33 WTA).

Radwańska (28 WTA) w Sydney wygrała z rozstawioną z czwórką Brytyjką Johanną Kontą (9) 6:3, 7:5. Polka źle rozpoczęła pojedynek (1:3), ale szybko złapała właściwy rytm (6:3). W drugiej partii prowadziła już z podwójnym przełamaniem (4:1). Konta odrobiła straty (4:4). W kluczowym momencie skuteczniejsza była krakowianka (7:5).

W 1/8 finału Agnieszka pokonała Amerykanką Catherine Bellis (56) 7:6 (4), 6:0. Tylko raz straciła podanie, a aż cztery razy przełamała rywalkę.

W ćwierćfinale Radwańska przegrała z Włoszką Camilą Giorgi (100) 1:6, 2:6. W poniedziałek Polka spadnie na 35. miejsce w rankingu WTA. Nie obroniła bowiem punktów za zeszłoroczny finał.

Drabinka singla

Rosolska (1218. miejsce w singlu, 31. lokata w deblu) spróbowała swoich sił w eliminacjach. Przegrała z Rosjanką Jekateriną Alexandrovą (96) 0:6, 0:6.

Drabinka kwalifikacji

W deblu Ala Rosolska i Amerykanka Abigail Spears przegrały z Czeszkami Lucie Safarovą i Barborą Strycovą 6:4, 0:6, 8:10.

• gtaak

Aga nie jest jeszcze gotowa na takie mocne rywalki.
    Powinna raczej grac w Hobart

• hen-live

Tylko że w Sydney Aga broni dużo pkt za przegrany finał z Kontą z którą teraz zagra w pierwszej rundzie.Konta pewnie by nie grała bo ma kłopoty z biodrem ale też chce bronic pkt za wygranie tego turnieju w zeszłym roku.

• Rafał Baranowski

Szykuje się porażka,skoro przegrywa się z taką sobie Vickery i to gładko,ale kobiecy tenis jest nieobliczalny,zobaczymy!

• hen-live

Może Agnieszka odżyje.Konta tez nie jest w formie w ostatnim meczu skreczowała.Ja myślę że to był wypadek przy pracy Isi chyba te przesuwanie meczu przez deszcz całkiem ją rozregulował.

• Pablo

Być może, nie ma co prognozować po trzech meczach

A po ilu mamy prognozować, w poprzednim sezonie grała beznadziejnie tłumacząc to kontuzją i chorobą,teraz zaczęła jeszcze gorzej

• Pablo

Radwańska zaskoczyła. Nie spodziewałem się zwycięstwa, a na pewno nie w dwóch setach. To dobrze, może się rozkręci

Zgadzam się niespodzianka,ale to może Konta w słabej formie,zobaczymy następne mecze

• Pablo

Oglądałem skrót. Agnieszka zagrała znakomicie mimo kilku słabszych momentów. Teraz ta Bellis na horyzoncie i szansa na kolejny rewanż za zeszłoroczna dziwną porażkę w Dubaju

No zobaczymy,oby wygrała,jej dyspozycja jest wielką niewiadomą

• hen-live

Trudno coś powiedziec po pierwszych meczach.Teraz oglądam Kerber – Venus i na razie Kerber przegrywa 5-7 w 2 secie 2-2.Ale pamiętacie jak Kerber w pierwszej rundzie A0 bronila piłki meczowe z jakąś Chinką a potem wygrała tego szlema.

• Pablo

Agnieszka kiedyś przegrywała z Aleksandra Woźniak 2:5 w trzecim secie dużego turnieju a potem go wygrała, więc wszystko jest możliwe hen-live

• Pablo

Agnieszka o tym razem zwycięska. Bardzo dobrze, że pokonała ta Bellis i to 6:0 w drugim secie;) może teraz z Kvitova zagra?

• mb

Wygląd an to, że zagra z Giorgi. Jak jej nie popsuje szyków pogoda, to powinno być dobrze. Agnieszka zazwyczaj pierwszego seta gra gorzej – jak mecz jest przerywany, to wychodzi tak jakby kilka razy grała pierwszego seta.

• Pablo

Tak, zagra z Giorgi i wg mnie nie będzie to łatwy mecz, choć Włoszka jest dopiero pod koniec pierwszej 100, a gra siłowy ofensywny tenis, więc zobaczymy, a co do pogody zgadzam się, oby nie padało

• gtaak

Zeby nie padalo-co chcemy? Dwa dni temu bylo 50°C na korcie!

• Pablo

Żartujesz?

• hen-live

Zgadzam się Giorgi gra ile fabryka dała i jak jej wchodzą linie to każda ma z nią kłopot.W końcu kiedyś w Katowicach wygrała z Agnieszką.No ale Bellis też kiedyś wygrała z Agą chyba Dubai czy w tym rejonie a teraz Isia ja rozpracowała bezbłędnie.

• hen-live

Jak się nie ma dobrego serwisu i return słaby to trudno wygrac mecz.

W tym meczu to niczego dobrego nie miała,szlajała się tylko po końcowej linii i na wszystko narzekała.Ciekawe po meczu jakie wymyśli wytłumaczenie

Już nie raz tu pisałem,że Radwa nie awansuje do półfinału Wielkiego Szlema,nie mówiąc o czymś więcej(zresztą skoro nie zdobyła go będąc w szczytowej formie to dlaczego miałaby to teraz zrobić),przykre jest to,że nie wiem czy ona wygra jakiś słabszy turniej typu”250” co też się nie zanosi. Nie wiem czy ktoś z was zwrócił uwagę ,że Polka potrafi wygrać góra z trzema zawodniczkami , no może czterema w danym turnieju.Dziś Włoszka pokazała jak kiedyś grała Radwańska,a Polka znana jest w ostatnim czasie z tego,że popełnia więcej niewymuszonych błędów niż wcześniej, jest mniej skrótów,lobów,itd.Wciąż jej gra polega na tym,iż liczy na błędy rywalek.

Spadnie na 35 miejsce,a może dalej

• gtaak

Co bedzie w AUS Open? Moze odrazu przegrac z Pliskowa!

• Pablo

Spokojnie, Giorgi zagrała tak jak przypuszczałem a Agnieszka miała swoje szanse w drugim secie i 4:0 powinna była prowadzić bo miała na to szanse tylko ich nie wykorzystała. Na AO jestem dobrej myśli. Dajcie jej trochę czasu

No ja już jej daje dwa lata,a ona wciąż spada w rankingu, w sporcie jak nie wykorzystujesz szans na bramkę ,punkt to przegrywasz-proste

• Pablo

Cóż zrobić, jest coraz starsza, ale powiem szczerze, że nie grała źle w tych meczach, który wygrała, natomiast w tych, które przegrała no to już tęgie lanie było i to zawodniczki z okolic pierwszej 100, choć w przypadku Giorgi zaniżony ranking nie odzwierciedla jej aktualnych możliwości, o czym mogliśmy się dziś przekonać