MADRYT: Hurkacz - Altmaier 6:4, 7:6 (2); Rublev - Davidovich Fokina 7:6 (10), 6:4; Struff - Humbert 7:5, 6:4; Griekspoor - Rune 6:4, 4:6, 6:3; Putintseva - Dolehide 6:2, 6:2; Kasatkina - Pavlyuchenkova 7:6 (5), 7:5; Rybakina - Sherif 6:1, 6:4; Bejlek - A. Krueger 6:3, 6:1.

Wygrana Magdy, przegrana Kasi

W kwalifikacjach Polsat Warsaw Open niezwykle interesujące są też pojedynki trzech bardzo zdolnych polskich juniorek.

Magda Linette (na zdjęciu, 700 w rankingu WTA) w świetnym stylu rozpoczęła mecz z Paulą Kanią (565). Sięgnęła po pierwszego seta w 20 minut (6:0). Straciła w nim tylko jeden punkt przy własnym podaniu.

W drugiej partii Magda wygrała 6:1. Przełamała Paulę trzy razy, sama raz straciła podanie. Wygrała 31 piłek, rywalka 18.

Katarzyna Kawa (662) rozpoczęła spotkanie z Anną Chakvetadze (93), która była trzy lata temu piątą tenisistką świata. Kasia od razu przełamała Rosjankę (1:0). Szybko straciła podanie (1:1), ale uzyskała kolejnego breaka (2:1). Polka straciła podanie jeszcze dwa razy. Pierwsza partia 6:2 dla Rosjanki.

W drugim secie (1:2). Obie tenisistki przełamywały się pięciokrotnie. O jednego breaka lepsza była Anna (2:5). Także drugi set 6:2 dla Chakvetadze.